FLOREK 2021

Czuwaj,

Kolejny rok, pełen wyzwań przed nami! Nowa rzeczywistość wymaga coraz większych umiejętności do przystosowania się. Wiele się zmienia, ale Ogólnopolska Harcerska Akcja Ekologiczna FLOREK nadal trwa! Wiemy, że sporo pracy jest na początku roku do wykonania, jednak liczymy na to, że uda się Wam znaleźć czas na realizację zadań FLORKA.
Zachęcamy Was gorąco do zapoznania się z zadaniami i do udziału w tegorocznej edycji.  Wystąpimy do Kuratorium o objęcie patronatem naszej akcji, więc wpisy na świadectwie mogą się pojawić. Liczymy na to, że znajdziecie siłę do tego by zadziałać. Zachęćcie innych ze swojego środowiska do udziału - w grupie zawsze raźniej i ciekawiej !
Pozdrawiamy serdecznie


Nieustająco zachęcamy do polubienia i rozpropagowania naszej strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zuchy z 5 GZ

W dniu 17 lipca odbyła się terenowa zbiórka 5 GZ, która zamykała pracę gromady w roku 2019/2020.


Tematem przewodnim była podróż po kontynentach, dzięki czemu zuchy mogły przyswoić wiedzę na temat różnorodności świata. W trakcie zabaw na punktach zuchy brały udział w próbach, które przybliżały je do złożenia Obietnicy Zucha. Złożyli ją - Ania Kluczyńska, Michał Kluczyński oraz Aniela Stojowska.

Czuj!

Czytaj więcej: Zuchy z 5 GZ

Zobowiązanie instruktorskie 2020

Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej wzbogacił się o nowego instruktora. 16 lipca br. swoje zobowiązanie instruktorskie złożył dh przewodnik Mateusz Kwaśniewicz.
W tej uroczystej chwili towarzyszyli mu przyjaciele, a co najważniejsze rodzina z bogatymi tradycjami harcerskimi.
Przy ognisku była opowieść dh hm. Jerzego Kwaśniewicza o tym jak dawniej harcerze spędzali czas, gawęda drużynowego i komendantki, życzenia, i gratulacje.
Witaj druhu Mateuszu na "Granatowym" szlaku.

 

Czuwaj!

 

 

Czytaj więcej: Zobowiązanie instruktorskie 2020

Uroczystość Gruszka

6 lipca 2020 roku na cmentarzu centralnym w Sanoku odbyły się uroczystości przy zbiorowej mogile pomordowanych 112 więźniów sanockiego więzienia na górze Gruszka.
Odczytano Apel Poległych po którym nastąpiło złożenie kwiatów. Następnie wszyscy udali się na miejsce egzekucji polskich patriotów. Tam referat okolicznościowy wygłosiła dh Krystyna Chowaniec. Harcerze wystąpili z krótkim programem artystycznym. Po modlitwie za poległych zapalono znicze i złożono kwiaty. To była żywa lekcja historii.
 Czuwaj!
 
 DSC5609
 

Służba powodzianom

30 czerwca harcerze z 2 DH, 5 DH, i 13 DH KWV pomagali powodzianom z Jasła. Naprawiano zniszczenia w gospodarstwach osób szczególnie dotkniętych skutkami powodzi. Pomoc okazała się bardzo potrzebna. 

Druhny i druhowie postąpili zgodnie z dewizą wędrowniczą: Wyjdź w świat, zobacz, pomyśl, pomóż - czyli działaj!

Galeria
Dziękujemy za służbę. Czuwaj!
 
 
 
facebook_page_plugin