Baza Berdo

Serdecznie zapraszamy do Harcerskiego Ośrodka "Berdo" w Myczkowcach, pięknie położonego na skraju dużego kompleksu leśnego, na stokach góry Berdo.

 Posiada własne przystanie i dobre zaplecze socjalne (kuchnia, stołówka i sanitariaty znajdują w stałym budynku) oraz sportowe (sala sportowa, boiska, sprzęt pływający). Największe walory to dobre wyposażenie, możliwość uprawiania sportów wodnych, organizowania wycieczek i spacerów po okolicznych szczytach i lasach oraz dłuższych wypraw w wysokie Bieszczady (udzielamy pomocy w rezerwacji autobusów, biletów wstępu, wynajmu przewodników). Specyficzne położenie ośrodka, oddzielonego od zamieszkałych miejscowości jeziorem, bez drogi dojazdowej, zapewnia spokój i bezpieczeństwo. W okolicy ośrodka znaleźć można wiele ciekawych obiektów przyrodniczych, architektonicznych i hydrotechnicznych.

Ośrodek "BERDO" dysponuje dwoma domkami całorocznymi z łazienką, kuchenką i kominkiem oraz zadaszonym tarasem z zewnętrznym kominkiem(dla 3 i 4 osób), 4 domkami sezonowymi z łazienką, aneksem kuchennym i zadaszonym balkonikiem (dla 4 osób każdy), 15 domkami campingowymi, sezonowymi z wyposażeniem noclegowym (4-osobowe), polami biwakowymi, sprzętem do organizowania obozów pod namiotami dla 120 osób.

Komunikację ośrodka z miejscowością Myczkowce zapewnia łódź motorowa wieloosobowa (rejs trwa 7 minut). Można również dojść do ośrodka oznakowanym szlakiem spacerowym z Myczkowiec lub Soliny.

Obok przebiega także szlak zielony z Leska, ułatwiający piesze wędrówki. Dla turystów z własnymi pojazdami rezerwujemy bezpieczny parking w Myczkowcach.

 

Dodatkowe informacje, koszty pobytów i rezerwacje miejsc pod adresem:

Ośrodek ZHP "Berdo"w Myczkowcach 38-623 Uherce Mineralne, tel. kom. 0502 576 700 oraz

Dom Harcerza, 38-500 Sanok, ul. Zielona 39, tel./fax (013) 46 323 67

 

WWW: https://www.berdo.zhp.pl

facebook_page_plugin